" İnsanlar çözümü göremediklerinden değil, sorunu göremediklerinden çözümsüz kalır. "
" It isn't that they can't see the solution. It is that they can't see the problem. "
Gilbert K. Chesterton

Card image cap

Gözetimsiz Sınav

Birleşik Akıl Ağı Çalışma gruplarından Akıl Dışı Eğitim Grubu, uzunca süren bir çalışmanın ardından ekildiğinde toplumda bir fark yaratacak bir Sosyal Tohum olarak "Gözetimsiz Sınav" çalışmasını yaptı.

Ülkeyi omuzlarında taşıyacak ve sorunlara çözüm üretecek, Dünya ülkeleri ile boy ölçüşebilecek gençlerin tüm bu konularda başarılı olabilmesinin temel taşının “ahlâk” olduğunu düşünüyorsanız; bu yolda bir ilk adım olarak gençlere kopya çekmek gibi etik dışı bir davranışta bulunmayacağına dair güven duyulduğunu hissettirerek ÖZGÜVEN aşılamak üzere “Gözetimsiz Sınav” sistemi ile tanıştırmak için desteğinizi istiyoruz.

Bu eylemin üç taraflı (öğrenci, öğretmen, veli) bir yaklaşımla ve bu tarafların işbirliği ile hayata geçirilebileceği çok açıktır. Ancak başlangıcının geleceğimizin teminatı gençler tarafından yapılmasının çok farklı ve sonuç alıcı bir etkisi olacaktır.

Çevrenizdeki tüm öğrenci, öğretmen ve velilere aynı zamanda toplumun tüm katmanlarına şu mesajı iletiniz:

Ortaöğretimden itibaren her öğrenci kendisinden böyle bir talepte bulunulmasa bile tüm sınav kâğıtlarının sonuna aşağıdaki ifadeyi yazarak altını imzalamalıdır.

BU KÂĞITTAKİ CEVAPLARIMIN HİÇ BİRİSİNİN, KOPYA YOLUYLA EDİNİLEN BİR BİLGİ İÇERMEDİĞİNİ ONURUMLA TEMİN EDERİM.

(İMZA)

Bugüne değil yarına, güncele değil geleceğe bakıyorsanız bu mesajı iletişimde olduğunuz tüm kişi ve çevrimlere (özellikle de öğrenci, veli ve öğretmenlere) her türlü iletişim kanalı ile yayarak geleceğin Türkiye’sinin temeline bir taş da siz koyabilirsiniz.Video Tasarım: İsmail Karakuzey

 

Search